Home
FAQ/Info
Events/Results
Latest Results
Upcoming Events
For organisers
Contact
My Area
Please identify yourself
You must log in to see your options. If you do not have a profile, you can create one now.
Log in
Create profile
My area
Shopping basket
Log in
The Cowman and Sprint Tri 2016
Leaderboard
Leaderboard
Event
Participants
Results
Leaderboard
Event
Participants
Results
Leaderboard
Leaders
Male
AUTO FRONT: (ON)
TOP 10
TOP 10
TOP 40
TOP 100
THE COWMAN
THE COWMAN
SPRINT TRI
OVERALL
OVERALL
TriStars Start
TriStar 1
TriStar 2
TriStar 3
Youth
Junior 17-18
Junior 19
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70-74
75-79
85-89
TEAM
Leader
SWIM
T1
BIKE
T2
LAP 1
LAP 2
LAP 3
RUN
BACKUP
FINISH
Pos.
Participant
Club/Company/Sponsor
Time
Behind #1
Pace
Speed
1
Robert Drake (56)
south london harriers
4:12:00
0:00 m/km
27379.50 km/h
2
Richard Blackburn (18)
4:24:06
+12:05
0:00 m/km
26126.47 km/h
3
Joseph Beech (13)
4:24:25
+12:24
0:00 m/km
26095.01 km/h
4
James Easson (257)
Met Police
4:36:50
+24:50
0:00 m/km
24923.39 km/h
5
Bradley Pollitt (164)
Total Tri Training
4:38:54
+26:54
0:00 m/km
24738.72 km/h
6
Suresh Dulal (266)
4:39:41
+27:40
0:00 m/km
24670.76 km/h
7
Graeme Forrest (69)
BTRS
4:43:00
+30:59
0:00 m/km
24381.34 km/h
8
Mark Sykes (189)
4:46:26
+34:25
0:00 m/km
24088.81 km/h
9
Martin Beare (11)
4:47:07
+35:06
0:00 m/km
24031.21 km/h
10
David Meller (138)
4:47:33
+35:32
0:00 m/km
23995.27 km/h
Female
AUTO FRONT: (ON)
TOP 10
TOP 10
TOP 40
TOP 100
THE COWMAN
THE COWMAN
SPRINT TRI
OVERALL
OVERALL
TriStars Start
TriStar 1
TriStar 2
TriStar 3
Youth
Junior 17-18
Junior 19
20-24
25-29
30-34
35-39
40-44
45-49
50-54
55-59
60-64
65-69
70-74
75-79
85-89
TEAM
Leader
SWIM
T1
BIKE
T2
LAP 1
LAP 2
LAP 3
RUN
BACKUP
FINISH
Pos.
Participant
Club/Company/Sponsor
Time
Behind #1
Pace
Speed
1
Chantal Cummings (45)
N+1 Endurance
4:37:57
0:00 m/km
24824.61 km/h
2
Pauline Sutton (255)
5:05:35
+27:38
0:00 m/km
22579.03 km/h
3
Katherine Barrett (8)
East Grinstead Tri Club
5:11:18
+33:21
0:00 m/km
22165.00 km/h
4
Alice Travers (194)
S4F Triathlon Squad
5:13:53
+35:56
0:00 m/km
21982.57 km/h
5
Morag Mcdowall (135)
Fleet Tri
5:14:25
+36:28
0:00 m/km
21944.47 km/h
6
Christine Strathmann (184)
RGActive Race Team Essex
5:19:58
+42:01
0:00 m/km
21563.85 km/h
7
Roslyn Mcginty (136)
Tri London
5:20:46
+42:49
0:00 m/km
21510.18 km/h
8
Louise Birkett-swan (17)
5:29:37
+51:40
0:00 m/km
20933.30 km/h
9
Berenice Curtis (47)
BRJ Run & Triathlon
5:30:36
+52:39
0:00 m/km
20870.83 km/h
10
Dionne Whelan (207)
MK Lakeside Runners
5:31:41
+53:44
0:00 m/km
20802.66 km/h